Wielu czytelników nie może się doczekać nowej powieści Jakuba Ćwieka. Uwielbiamy jego pomysły, jego styl i jego wyobraźnię. Akcja jego nowej powieści pt. “Panie Czarowne” (https://www.taniaksiazka.pl/panie-czarowne-jakub-cwiek-p-1564425.html) rozgrywa się w Głuchołazach, miasteczku na granicy z Czechami, gdzie kiedyś powieszono kobietę podejrzaną o czary. Wokół tych wydarzeń autor zbudował wyjątkowo ciekawą fabułę. Odbywa się ona współcześnie i wbrew pozorom nie skupia się wyłącznie na tym fantazyjnym temacie.

Wciągająca i interesująca fabuła

Jakub Ćwiek na początku zarzucił haczyk, złapał czytelnika i trzymał go przyklejonego do lektury przez długi czas, bez możliwości (i chęci) odciągnięcia się od czytania. Książka pt. “Panie Czarowne” jest naprawdę dobra i lekka, ale bardzo obrazowo i błyskotliwie napisana. Przez następujące po sobie zdania, akapity i rozdziały tekst każdy czytelnik płynie wraz z pochłoniętym tekstem. A gdy dodamy do tego narrację, która wciąga od pierwszego słowa, która rodzi emocje, która sprawia, że czekamy i czekamy na to, co się wydarzy, nie możemy się doczekać, końca. To wszystko sprawia, że mamy absolutną pewność, że powieść jest wyjątkowo dobra.

Czego dotyczy opowiedziana tutaj historia?


Sama fabuła skupia się na czarodziejkach, jak same siebie nazywały, które “opiekowały się” swoim miastem, dbały o jego bezpieczeństwo, pomagały ludziom, nawet jeśli ci nie wiedzieli, że właśnie tę pomoc otrzymali. Są one wyjątkowo silnymi kobietami, odważnymi i zdeterminowanymi, ale przede wszystkim są sobą. Spodoba się nam sam sposób w jaki zostały one przedstawione. Są to wizerunki realnie istniejących postaci, które chce się spotkać i zaprzyjaźnić. Oprócz tych wspaniałych tematów, autor wymienia kilka innych, które są ważne i bardzo potrzebne. Wątek Jagny poruszy wielu czytających najbardziej. To mądra książka, ważna książka, dojrzała książka. Jeżeli czytaliśmy inne powieści tego autora, to ta na pewno przypadnie nam do gustu. Autor zdecydował się poruszyć opowiadane tematy w sposób delikatny, wyważony, ale odważny.